Česky English Deutsch
Breadcrumb navigation

Home > Frequently asked questions > Gang-nail trusses

Gang-nail trusses


Aký typ krytiny je možné použiť na väzníkový krov?

Voľba druhu krytiny závisí od sklonu strechy, tu teda záleží na požiadavkách konkrétnych výrobcov krytín. Pokiaľ sa týka hmotnosti, prakticky tu nie je žiadne obmedzenie, je možné použiť ľahké plechové krytiny aj ťažkú škridlovú krytinu, prípadne skladby pre zelené vegetačné strechy.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:38

Je výhodnejší väzníkový alebo klasický krov?

Pre rodinné domy typu bungalov je spravidla výhodnejší väzníkový krov, pretože väzníky vytvoria jedným prvkom súčasne strešnú rovinu aj rovinu podhľadu, kam je možné zavesiť sadrokartónový podhľad a uložiť tepelnú izoláciu.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:37

Aká je životnosť väzníkového a klasického krovu?

Všeobecná odpoveď je, že rovnaká. Oba druhy krovov sú z rovnakého materiálu – z dreva. A pri použití tohto prírodného materiálu je treba zabrániť vzniku plesní, hniloby a pôsobeniu drevokazných škodcov, teda udržať nízku vlhkosť dreva.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:37

Ako poznám, že je drevo naimpregnované?

Do impregnačných látok je bežne primiešavané farbivo, ktoré indikuje použitie a rovnomerné nanesenie impregnačnej látky. Odtieň a sýtosť použitého farbiva si volia firmy samy a neurčuje množstvo ani kvalitu ochranných látok. Tieto ochranné látky sú bezfarebné.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:37

Viete mi zabezpečiť montáž väzníkov?

Áno, väzníky ponúkame aj s montážou, ale nie je to podmienkou. Cenu za montáž nájdete ako samostanú položku v cenovej ponuke.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:36

Aká je záruka na väzníkový krov?

Bežná záruka je 60 mesiacov.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:36

Je väzníková strecha bezpečná?

Správne navrhnutá, vyrobená a namontovaná väzníková strecha je bezpečná. Návrh strechy je prevedený na špecializovanom softvéri a je doložený statickým výpočtom overeným autorizovaným statikom. Výroba väzníkov prebieha podľa výrobnej dokumentácie a je certifikovaná.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:35

Je možné vo väzníku vytvoriť povalový priestor?

Áno, ale záleží na tvare väzníka. Spravidla to možné je. Je však potrebné rozlišovať podkrovný priestor a obytný priestor. Podkrovný priestor umožní využívať túto časť podstrešného priestoru na odkladanie a skladovanie napr. sezónnych vecí (lyže, sane, nosiče na bicykle, atď.).

Read more

Published 23. 1. 2024 13:35

Je možné vo väzníku vytvoriť obytný priestor?

Áno, ale je to náročnejšie a musí to byť riešené už v stavebnom projekte. Obytný priestor je tu využívaný na bývanie a je tu nutné splniť požiadavky technických noriem. Skladby stropu a podlahy obytného podlažia sú ťažšie a úžitkové zaťaženie obytného priestoru býva 150-200 kg/m2.

Read more

Published 23. 1. 2024 13:34

Prečo sa cena mojej väzníkovej strechy od rôznych výrobcov líši?

Pri porovnávaní cenových ponúk je nutné porovnať všetky položky. Je nutné, aby firmy spracovávajúce ponuky uvažovali s rovnakými rozmermi konštrukcie, zaťažením (popr. úložným priestorom) a rovnakým použitým materiálom (vzduchosuchý nehobľovaný alebo sušený hobľovaný).

Read more

Published 23. 1. 2024 13:34