Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Naša ponuka > Väzníky

Väzníky

Spoločnosť Strechy 92, s.r.o. patrí medzi najväčších výrobcov a dodávateľov drevených priehradových väzníkov. Najmodernejšie technologické vybavenie a produkčná kapacita českého výrobného závodu vo Vlachoviciach je zárukou kvalitnej výroby a včasného plnenia dohodnutých termínov.

Použitie

Kvalitná technológia = kvalitná strecha

Tieto väzníky sa s výhodou používajú ako na zastrešenie rodinných domov, tak na zastrešenie objektov priemyselných, skladových a športových hál, administratívnych budov i poľnohospodárskych stavieb. Drevené priehradové väzníky so styčníkovými doskami nachádzajú uplatnenie pri zastrešení menších i väčších rozponov ( 6 – 30 m), a hodia sa pre jednoduché aj zložité tvary strechy.

Tieto drevené väzníky úspešne nahrádzajú ako klasické viazané krovy, tak oceľové alebo betónové prvky, nad ktorými víťazia svojou ľahkosťou, cenou a ekologickými aspektmi. Návrh konštrukcie strechy je doložený podrobným statickým výpočtom a vlastné prevedenie potom výstupnou kontrolou pred expedíciou vo výrobnom závode. Najväčšou výhodou však je veľmi nízka cena a možnosť preklenutia aj väčších rozpätí bez použitia vnútorných podpôr.

Výhody

 • Strecha na moderný rodinný dom? Jednoznačne z väzníkov!
  •úspora materiálu oproti klasickému viazanému krovu
  •rozpätie väzníkov až 30 m
  •široké tvarové možnosti
  •prefabrikácia výroby (celoročná prevádzka, presná strojová výroba)
  •priebežná kontrola kvality
  •garancia statického návrhu konštrukcie väzníkového krovu
  •krátke dodacie lehoty
  •rýchlejšia a jednoduchšia montáž oproti klasickému krovu
  •nízka cena
  •nízka vlastná hmotnosť (na m2 pôdorysnej plochy) oproti klasickému krovu
  •spodný pás väzníka nahrádza konštrukciu betónového alebo keramického stropu a tým vznikne výrazná cenová úspora oproti konštrukcii pevného stropu. Jednoducho sa jedným stavebným prvkom (priehradovým väzníkom) vytvorí konštrukcia strechy i stropu. Priehradový väzník pôsobí ako jeden celok a je teda únosnejší ako samostatne pôsobiace strešné krokvy a strop
Vazníky výroba
Vazníky výroba

Drevo na výrobu väzníkov

Viete, v akých podmienkach sa vyrábajú väzníky na Vašu strechu? Príďte sa k nám pozrieť. Väzníky vyrábame už viac ako 25 rokov.

Používame certifikované konštrukčné rezivo pevnostnej triedy C24. Bežne používané sú hrúbky fošní na výrobu väzníkov sú 50 až 70mm. V prípade sušených a hobľovaných väzníkov je štandardná hrúbka 45mm. Tieto profily sú umelo vysušené na hodnoty blízke 18% vlhkosti a počas sušenia sú eliminované rôzne formy drevokazných škodcov dreva a zamedzený ich ďalší rozvoj. Takto vysušené rezivo už nie je nutné impregnovať, čo prináša ekologické výhody. Väzníky vyrobené zo sušeného a hobľovaného reziva už ďalej rozmerovo nepracujú a nedochádza k výsušným trhlinám.

Pokiaľ je to zo statických dôvodov potrebné, používajú sa násobné väzníky. Použitá technológia výroby ďalej minimalizuje straty pri skracovaní dĺžok drevených profilov, čo je výhoda oproti klasickým krovom.

Čím sa líšime od ostatných výrobcov väzníkov?

Väčšina výrobcov väzníkov disponuje najjednoduchším a najlacnejším technologickým zariadením umožňujúcim základnú produkciu drevených priehradových väzníkov. Firma Strechy 92, s.r.o. vybudovala moderný výrobný závod so špičkovou technológiou, ktorou sa odlišuje od bežných výrobcov väzníkov. Ide najmä o :

 1. Výrobná linka s laserovou projekciou. Dosahujeme tak vyššiu tvarovú presnosť jednotlivých väzníkov a presnejšie umiestnenie styčníkových dosiek pri výrobe väzníkov. Toto sa následne premieta do vyššej statickej rezervy v únosnosti väzníkov.
  Výhoda pre zákazníka: presnejší väzník
 2. Automatické nastavenie tvaru väzníkov na výrobnej linke. Toto je dôležité pri zákazkách s mnohými druhmi väzníkov. Výrobu väzníkov všeobecne predražuje nutnosť vytvorenia „formy“ pre každú novú sériu väzníkov. Nám túto formu nastavuje automatická výrobná linka spoločne s laserovou projekciou, čím sa výrazne skrátia výrobné časy väzníkov a zvýši produktivita práce.
  Výhoda pre zákazníka: kratšie dodacie termíny
 3. Dolisovacie zariadenie na výstupe z výrobnej linky. Okrem štandardného zalisovania styčníkových dosiek na hydraulickom lise Mark I, sú väzníky pri výstupe z výrobnej linky navyše dolisované na výstupnom valcovom lise. Toto je nadštandardná operácia, ktorá zaisťuje kontrolné dolisovanie styčníkových spojov.
  Výhoda pre zákazníka: bezpečnejší výrobok

Veríme, že aj Vy si vyberiete na zhotovenie Vašej strešnej konštrukcie našu firmu a budete spokojní s rýchlosťou, kvalitou i zodpovedajúcou cenou. Naši noví zákazníci prichádzajú predovšetkým na základe odporúčaní našich existujúcich klientov. Príďte aj Vy.